KONST / Litografier / Färglitografi 9884330
nr 988 4330
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Claes Folcker (f. 1940), 359/360, Baggensstäket, signerad, motivet: 52x70
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 oktober 2015
kl 20:08:13
19/10 16:16:03
19 okt
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker